Modulární domy: Revoluce v bydlení

Žijeme v době rychlého tempa, kde čas je vzácným komoditou a efektivita klíčem k úspěchu. V tomto hektickém prostředí se odráží i trendy ve stavebnictví a bydlení. Jedním z nich je vzrůstající zájem o modulární domy a modulární bydlení. Tento nový koncept nabízí inovativní řešení, které dokáže zcela změnit naše chápání a způsob, jakým stavíme a žijeme. Směle můžeme tedy říct, že modulární domy jsou revoluce v bydlení. Energeticky úsporný dům díky modulární výstavbě můžete mít již za 4 měsíce! Udržitelně, za zlomek ceny, designově, ve vysoké kvalitě a s možností rozšíření kdykoli bude potřeba. Zkrátka energeticky efektivní bydlení za dostupnou cenu i v dnešní době. To je modulární dům s nadčasovými a moderními interiéry. Pořídit si takový modulární dům například s užitnou plochou 98m2 energetické třídy A můžete již od 2,9 milionů Kč.

Co jsou modulární domy?

Modulární domy nebo jestli chcete modulové domy, se skládají z prefabrikovaných modulů, které jsou vyrobeny v suchém a čistém továrním prostředí. Tyto moduly jsou předem vybavené všemi potřebnými prvky, jako jsou elektroinstalace, vodovodní sítě, topení a další. Poté jsou moduly přepraveny na staveniště a složeny dohromady, čímž vzniká kompletní a funkční dům.


Jak se domy vyrábí konkrétně u nás?

Při výrobě využíváme samonosných galvanicky ošetřených ocelových příhradových rámů, které tvoří jednotlivé moduly a ty jsou stohované na sebe nebo spojeny vedle sebe.

Izolace, membrány a obkladové desky jsou všechny připevněné k ocelovému rámu a vytváří tak vzduchotěsný a parotěsný obal vysoce izolované budovy, která splňuje a dalece překračuje minimální požadavky stavebních předpisů. Vyškolení a kvalifikovaní pracovníci poté v interiéru továrny provádí veškeré montážní práce.

Moduly jsou na místo určení přepravované standardními nákladními automobily a instalovány na betonové základové desky nebo pásy, případně na zemní vruty, pomocí mobilních jeřábů. Moduly jsou k sobě spojené na místě stavby, spoje utěsněny zevnitř i zvenčí.

Hlavní výhody modulárních domů APEZA

Hlavní výhody modulárních domů APEZA
Výhody modulárních domů APEZA

Hlavní výhodou modulárních domů je jejich rychlost výstavby. Dům můžete mít totiž postavený od popisu smlouvy za 2-6 měsíců. Díky předem vyrobeným modulům totiž lze dům postavit mnohem rychleji než tradiční stavby.

Modulární domy jsou také flexibilní, což znamená, že je lze snadno přestavět, rozšířit nebo dokonce i přemístit na jiné místo. To je ideální pro ty, kdo aktuálně například nepotřebují velké obytné prostory nebo nemají tolik financí na to, aby hned postavili velký dům. Modulové stavby totiž umožňují bydlení postupně rozšiřovat, dle vašich aktuálních potřeb.

Další výhodou modulárních domů je jejich energetická účinnost. Díky moderním technologiím a izolačním materiálům dosahují tyto domy vysoké energetické účinnosti a snižují tak náklady na provoz. Mnoho modulárních domů je navržených s ohledem na udržitelnost a ekologii, což je důležité v době, kdy se více zaměřujeme na ochranu životního prostředí.

Kombinace tepelně účinných materiálů, tepelných čerpadel a solárních panelů vede k bydlení, které je vysoce energeticky účinné a výrazně snižuje uhlíkovou stopu. A to jak během výstavby, tak i po celou dobu životnosti každého domu. To znamená jediné, obyvatele takového domu mohou očekávat výrazně nižší účty za energie. V době kdy náklady domácností rychle rostou směrem vzhůru, mimo jiné i kvůli zvýšeným cenám energií, majitele domů určitě ocení.

Stavíme s respektem k přírodě, stavíme udržitelně.
Stavíme s respektem k přírodě, stavíme udržitelně. Modulární bydlení APEZA je řešením budoucnosti.

POSTAVÍME VÁM I DŮM VAŠICH SNŮ

Modulární domy také nabízejí širokou škálu designů a stylů. Díky individuálnímu přístupu je možné si vybrat z různých variant a konfigurací. Aby dům odpovídal přesně vašim potřebám a preferencím, umíme vám postavit i dům vašich snů. Modulární domy se tak v dnešní době stávají skutečně personalizovaným vysoce kvalitním řešením bydlení.

V České republice se modulární domy stávají stále populárnější volbou pro nové rodiny, ale také pro ty, kteří hledají alternativu ke standardnímu bydlení. Modulární domy jsou také využívané jako dočasné ubytování pro zaměstnance, školní třídy nebo kanceláře. Jejich výhody jsou zřejmé a jejich přínos pro společnost je nepopiratelný.

Modulární domy také nabízejí širokou škálu designů a stylů. Díky individuálnímu přístupu je možné si vybrat z různých variant a konfigurací.
Modulární domy také nabízejí širokou škálu designů a stylů, to vše ve velmi vysoké kvalitě.

Modulární domy přinášejí revoluci v bydlení. S jejich rychlostí výstavby, flexibilitou, energetickou účinností a designovou rozmanitostí nabízí novou cestu, jak žít a stavět. Jsou to domy přizpůsobené moderním potřebám a trendům, ať už jde o životní styl, udržitelnost nebo rychlost. Modulární bydlení je zde, aby zůstalo a změnilo náš pohled na tradiční stavebnictví.

Nadčasovost, design, udržitelnost, vysoká kvalita a dostupnost, to jsou synonyma pro moderní modulární bydlení 21.století.

Zaujali jsme vás a máte spousty otázek? Odpovědi najdete zde nebo nás kontaktujte. Rádi s Vámi vše probereme, poradíme vám nebo se můžete porozhlédnout i v našem vzorovém modulu v Přerově.