Výroba

NÁŠ SYSTÉM

Apeza Group staví budovy pro různé způsoby využití pomocí systému známého jako modulární konstrukce. Modulární konstrukce je termín používaný k popisu použití továrně vyráběných stavebních modulů, které jsou dodávány na místo a smontovány jako sestava nebo jako podstatné prvky budovy kombinované konstrukce.

Plně modulární systémem je z 95% budovy dokončeno v suchém a čistém prostředí výrobní haly, kde provádí veškeré montážní práce vyškolení a kvalifikovaní pracovníci při dodržování technologických požadavků dodavatelů materiálu.

Všechny díly pro kompletaci modulu, včetně zdiva, omítky nebo obkladu je mechanicky připevněna k modulům během výrobního procesu ve výrobní hale, čímž se dosahuje velmi vysokých standardů povrchové úpravy. Okna a dveře lze také instalovat během výrobního procesu a jsou montovány v souladu se standardy doporučenými výrobcem. Při výrobě rámu modulu používáme galvanicky ošetřené ocelové profily, které jsou sestaveny do příhradového rámu tvořícího nosnou část modulu.

SPECIFIKACE STAVEBNÍHO SYSTÉMU

APEZA Modular využívá konstrukční systém, který v současné době umožňuje výstavbu budov do 4 pater. STAVEBNÍ systému využívá příhradových ocelových rámů, které tvoří nosnou část modulu.

Izolace, parotěsná folie a obkladové desky jsou všechny připevněny k ocelovému rámu zevnitř i z venčí a tvoří tak vodotěsnou, vzduchotěsnou a vysoce tepelně izolovanou budovu. V suchém a čistém továrním prostředí instalují elektroinstalaci, instalatérské práce, armatury také vysoce vyškolení a kvalifikovaní pracovníci.

Moduly jsou na místo přepravovány standardními nákladními automobily a instalovány na tradiční základové podložky nebo zemní vruty pomocí mobilních jeřábů, které moduly zvedají pomocí šroubů s okem připevněných k rohovým sloupkům a vnitřním podpěrám.

ZÁKLADNÍ PARAMETRY MODULU

Stěny

Kovový rám je z vnější strany opláštěný tepelně izolačními panely tl. 175 mm. Samotný kovový rám je vyplněnou tepelnou izolací minerální vatou 100 mm. Fasádu tvoří dřevěný obklad. Z vnitřní strany rámu jsou sádrokartonové desky Knauf.

stěna

Podlaha

Izolace z minerální vaty 220 mm a parozábrany. Deska je standardně OSB 3 + podlahové desky Fermacell, laminátová podlaha (vinyl, dlažba).

podlaha

Střecha

Tepelné izolační panel 150 mm s plechovou lakovanou krytinou a 150 mm minerální vata. Interiérovou část tvoří protipožární sádrokartonové desky opatřeny malbou. Krytina – plech (PVC, vegetační střecha)

střecha
Rám

Samonosná konstrukce z galvanicky ošetřených ocelových profilů šířky 100 a 150 mm.

Koupelna

Sprchový kout 800 mm se skleněnou zástěnou a baterií, umývadlo 500 mm se skříňkou a baterií, zrcadlo, osvětlení na zrcadlem, závěsné WC, elektrický topný žebřík, elektrický ohřívač vody 50 l, odvětrávání koupelny, voděodolné sádrokartonové desky, hydroizolace, keramický obklad podlaha a stěna do výšky 2200 mm.

Dveře

Venkovní – plastové vstupní dveře se skleněnou výplní nebo bez výplně. Standardní profily jsou v bílé barvě. Na přání je možné dodat profily v barvách RAL a imitací dřeva (oboustranný nebo jednostranná barva). Vnitřní dveře standardní bílé interiérové. Možno v provedení s hliníkových rámem.

Okna

Plastové, dvojskla (trojskla), které je vyrobeno z pětikomorových plastových profilů. Standardní profily jsou v bílé barvě. Na přání je možné dodat profily v barvách RAL a imitaci dřeva (oboustranná nebo jednostranná barva). Možné v provedení s hliníkovým rámem.