Mateřské školky a družiny praskají ve švech


Modulární výstavba jako řešení nedostatečné kapacity

„Ne, vaše dítě vám do mateřské školky nevezmeme. Zkuste to příští rok, máme plno.“ To velmi často slyšeli rodiče při letošním zápise dětí do mateřských školek. Přitom předškolní vzdělání a péče o naše děti jsou jedním z nejdůležitějších aspektů jejich vývoje. A mateřské školky a školní družiny hrají klíčovou roli v poskytování kvalitního prostředí pro vzdělávání a hravé učení. Bohužel, s rostoucím počtem dětí a nedostatečnou kapacitou mateřských školek a družin čelí mnoho rodičů obtížím při hledání místa pro své děti. Mateřské školky a družiny praskají ve švech.

Nedostatečná kapacita školek a družin je problém známý mnoha rodičům. Spousta mateřských školek je přeplněných a nemohou přijmout další děti. Pro rodiče to znamená zklamání a nejistotu ohledně vzdělání a péče o jejich potomky.

Ale co kdybychom vám řekli, že existuje řešení?

Modulární mateřská školka APEZA. Udržitelně, ve vysoké kvalitě a s možností rozšíření do budoucna pokud to bude třeba.
Modulární mateřská školka APEZA. Udržitelně, ve vysoké kvalitě a s možností rozšíření do budoucna pokud to bude třeba.


Modulární výstavba představuje inovativní a efektivní způsob, jak zvýšit kapacitu mateřských školek a školních družin rychle, udržitelně a za zlomek běžné ceny.


Modulární výstavba je rychlým a efektivním řešením pro zvýšení kapacity mateřských školek a družin. Díky prefabrikovaným modulům, které vyrábíme v suchém a čistém továrním prostředí, což znamená méně stavebního odpadu, nižší energetickou spotřebu a lepší izolační vlastnosti. Tím se snižují provozní náklady pro uživatele a přispívá se k udržitelnosti prostředí. To znamená, že nové modulární budovy mohou být postavené výrazně rychleji než tradiční stavební projekty. To je zvláště důležité v případě, kdy je naléhavě potřeba zvýšit kapacitu a poskytnout rodičům místo pro jejich děti.

Hlavní výhody modulárních mateřských školek nebo přístaveb školních družin  APEZA
Hlavní výhody modulárních mateřských školek nebo přístaveb školních družin APEZA

Další výhodou modulární výstavby je udržitelnost. Tento moderní stavební přístup minimalizuje odpad a energetickou spotřebu, což přináší výhody jak z hlediska životního prostředí, tak finančních nákladů. Modulární budovy navrhujeme s ohledem na energetickou účinnost a mohou být vybavené moderními technologiemi pro úsporu energie i vody. To znamená, že provoz takového zařízení je ekologicky šetrný a přispívá k udržitelnému rozvoji. A to vše při splnění přísných zákonných stavebních i předškolních norem určených pro vzdělávání dětí a potřeb provozovatelů MŠ i ZŠ.

Mateřské školky i družiny základních škol stavíme s respektem k přírodě. Stavíme udržitelně.
Mateřské školky i družiny základních škol stavíme s respektem k přírodě. Stavíme udržitelně!

Mateřské školky a družiny jsou důležitými institucemi, které ovlivňují raný vývoj našich dětí. Ale mateřské školky a družiny praskají ve švech. Modulární výstavba přináší možnost rychlého a cenově dostupného rozšíření kapacity těchto zařízení, aby bylo více dětí schopných získat přístup ke kvalitnímu vzdělání a péči.
Je čas, aby se města a obce zaměřily na využití potenciálu modulární výstavby a zajistily, aby naše mateřské školky a družiny nepraskaly ve švech, ale poskytovaly dětem prostředí, ve kterém mohou růst a rozvíjet se plným tempem.

Nadčasovost, design, udržitelnost, vysoká kvalita a dostupnost, to jsou synonyma pro moderní modulární bydlení 21.století. 

Zaujali jsme vás a máte spousty otázek? Odpovědi najdete zde nebo nás kontaktujte. Rádi s Vámi vše probereme, poradíme vám nebo se můžete porozhlédnout i v našem vzorovém modulu v Přerově.